Spotkanie z pszczelarzem – przedszkole

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Spotkanie z pszczelarzem Panem Robertem z Koła Łowieckiego „Żubr” w Przedszkolu Publicznym w Łęgajnach

We środę 19 kwietnia 2023r. w ramach tygodnia poświęconego przyrodzie i ochronie środowiska  oraz w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi gościliśmy w przedszkolu Pana Roberta Kincel  z Koła Łowieckiego „Żubr”. Pan Robert posiada pasiekę i w sposób ciekawy opowiadał przedszkolakom o pszczelim świecie.  Dzieci miały okazję bliżej poznać  zwyczaje pszczół , posłuchać ciekawostek przyrodniczych. Dlaczego należy chronić pszczoły? Wszystkie dzieci mogły obejrzeć królową  – matkę  oraz  akcesoria niezbędne w pracy pszczelarza. Mogły też  założyć kapelusz pszczelarski, a także posmakować miodu. Spotkanie miało na celu uświadomić dzieciom, jak ważne jest znaczenie pszczół w przyrodzie, w życiu człowieka. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin byłby niemożliwy.  Niewątpliwie bez wielkiej pracy małej pszczoły nie poznalibyśmy smaku jabłek, truskawek czy malin. Dziękujemy Panu Robertowi za wspaniałe, pouczające spotkanie.

Bożena Szewc