Spotkanie z POLICJANTEM

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Reguły właściwego zachowania

Dnia 13 września 2023 r. przedszkolaki z Przedszkola w Barczewku – z grupy SÓWKI miały okazję spotkać się z przedstawicielem Policji – Piotrem Stachelskim. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię na najbliższym skrzyżowaniu. Pan policjant wyjaśniał reguły właściwego zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Dzieci utrwalały także numery alarmowe, które powinien znać każdy, aby wezwać pomocy w razie potrzeby.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja samochodu policyjnego, którego niemal każde dziecko chciało być chociaż przez chwilę „kierowcą”.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta- teraz niejeden przedszkolak będzie chciał zostać policjantem.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Alicja Dzierzęcka