Co słychać w świetlicy?

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Co słychać w świetlicy?

Pierwsze dni października w świetlicy zapracowane. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt rozmawialiśmy o relacjach, czy ludzie i psy są sobie potrzebni. Dyskusje  z dziećmi w kręgu potwierdziły odpowiedź TAK i to bardzo. Oglądając filmy edukacyjne uświadomiliśmy sobie jak głębokie uczucia mają psy. Cieszą się i cierpią tak samo jak ludzie, zwłaszcza gdy dotyka je bezdomność. Przypomnieliśmy sobie o dobrych i złych nawykach opiekując się czworonogami. Ważny też był wątek jak obronić się przed agresywnym psem. Jedno jest pewne. Świetliczaki kochają zwierzęta i potrafią o nie dbać. Tydzień zakończyliśmy pięknym akcentem obchodząc Światowy Dzień Uśmiechu i Dobrych Uczynków, który zawsze przypada w pierwszy piątek października. Były więc własnoręcznie robione odznaki Smile” i foto- ramka z sesją zdjęciową.

Nic tak jednak nie wywołuje uśmiechu na twarzach jak robienie dobrych uczynków. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu ma cudowne pomysły na pomaganie, a my chcielibyśmy tylko wesprzeć ich działalność. Zobowiązaliśmy się, że będziemy przynosić do świetlicy dary dla schroniska zwierząt w Tomarynach i przybory szkolne dla uczniów z krajów dalekiej Afryki. Zachęcamy wszystkich do pomagania, bo dobro zawsze wraca do darczyńcy.

Renata Szczepańska