W Salonie Muzycznym – kl. Ib

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Wycieczka do Salonu Muzycznego  im. Feliksa Nowowiejskiego  
i Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Barczewie

21 lutego 2024 r. w ramach obchodów 147 rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego, wybitnego kompozytora,  organisty, dyrygenta, mieszkańca Barczewa,  dzieci z klasy I B mogły poznać bliżej twórczość artysty. Obejrzeć pamiątki po kompozytorze. Wysłuchać utworów: „Rota”, „ Hymn warmiński”, Legendę  Bałtyku”.

Ponadto odwiedziliśmy Centrum Kulturalno- Biblioteczne, gdzie mogliśmy poznać księgozbiór zgromadzony w bibliotece. Obejrzeliśmy także wystawę przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych przez Warmiaków oraz poznać stroje warmińskie. Wyjazd był niezwykle interesujący. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.