W Cyfrowym Laboratorium – 2015

Posted on Posted in Aktualności z lat 2009-2015

MegaMisja w naszej szkole!

MegaMisja rusza już w listopadzie. W naszej świetlicy przez 10 miesięcy będziemy realizować program opracowany przez ekspertów Fundacji Orange i organizacji partnerskich.

Do edycji pilotażowej programu MegaMisja zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z całej Polski. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i jeszcze w tym roku szkolnym rozpoczną zajęcia, które przygotują dzieci do odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów.

Na najmłodszych czekają ekscytujące przygody w Cyfrowym Laboratorium. To w nim toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów, będąca osią MegaMisji. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci na świetlicach zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

Więcej informacji na stronie: https://megamisja.pl/

Marcin Cybruch

 

Filmik konkursowy: https://drive.google.com/open?id=0BwpooATQm9RsVVFFWVVmaUdneE0