Myśliwy w przedszkolu

Posted on Posted in Aktualności z lat 2009-2015

Spotkanie z myśliwym z Koła Łowieckiego „Żubr”

15 stycznia 2016r. w grupie „Pszczółki” gościł pan Tadeusz Osmęda z Koła Łowieckiego „Żubr”. Pan Tadeusz ciekawie opowiadał o zwierzętach leśnych, ich życiu, wyglądzie, pożywieniu, tropach. Można było obejrzeć omawiane zwierzęta na planszach dydaktycznych, a także pokolorować obrazki przedstawiające zwierzęta najczęściej spotykane w lesie.

Ponadto pan myśliwy przeczytał opowiadania: „Zimowe futra”, „Zimowit wita zimę” oraz wiersze „Odloty” i „Rozmowa z jemiołuszką” z książki S. Szuchowej i H. Zdzitowieckiej „Od wiosny do wiosny”. Panie nasypały karmy zziębniętym ptaszkom. Dziękujemy panu Tadeuszowi za uatrakcyjnienie zajęć o zwierzętach.

Bożena Szewc, Elżbieta Moszczyńska