WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II

W naszej szkole już po raz drugi odbyły się wybory do władz samorządu uczniowskiego w oparciu o ogólnopolską akcję – SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS, projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja ma na celu wskazanie  jak ważne jest świadome zabieranie głosu w każdych wyborach, a tym samym wskazanie swoich przedstawicieli.

Nad organizacją oraz prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała uczniowska komisja wyborcza w składzie: Gabrysia Kusiak, Wiktoria Górska,  Ola Suchecka, Marysia Sobczak oraz opiekun samorządu: Marcin Cybruch

Na liście wyborczej znalazły się 24 nazwiska uczniów. Każdy uczeń bez względu na zachowanie, oceny, opinię nauczyciela lub wychowawcy mógł kandydować i mógł głosować.

Lokalem wyborczym w tym dniu była sala gimnastyczna. Uczniowie mieli przygotowane stanowiska do samodzielnego głosowania a wypełnione karty trafiły do przygotowanej urny.

Wszelkie kwestie związane z wyborami są zapisane w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego.

A oto wyniki wyborów:

Wyniki wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego

Oddano głosów: 133w tym:

  • głosów ważnych: 131
  • głosów nieważnych: 2

Najwięcej głosów uzyskała Marysia Sobczak z klasy 8A zostając przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

Zastępcami zostają: Jakub Mikołajczyk z klasy 8B oraz Igor Rokicki z klasy 8A

W skład rady samorządu uczniowskiego  wchodzą:

Gabrysia Kusiak, Konrad Górski, Bartek Barwiński, Wiktoria Górska, Julia Górska, Wiktor Andernajs, Maja Mrozowska, Michalina Banasik

Opiekun SU – Marcin Cybruch