Spotkanie autorskie

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Wizyta pisarza bajek dla dzieci i autora tomiku poezji dla młodzieży

24 października 2018 roku w drzwiach naszej biblioteki stanął niezwykły gość. Był to ks. Karol Misiewicz, pisarz bajek dla dzieci i autor tomiku poezji dla młodzieży.  Miał ze sobą nie tylko książki ale także rekwizyt,  muszle i balony. Spotkał się z najmłodszym czytelnikiem czyli klasą I i III. Literat wprowadził naszych uczniów w niezwykły świat wyobraźni. Opowiadał kim jest pisarz, przedstawił postacie ze swojej bajki pt. „Przygody pana ślimaka”. Dzieci z muszli i plasteliny wykonały głównego bohatera, natomiast nasz gość kręcił z balonów postać drugoplanową czyli psa. Zainteresowanie było ogromne. Każdy z uczestników ze spotkania wyszedł z uśmiechem na twarzy i książką w ręku. Uczniowie wraz z nauczycielami serdecznie podziękowali pisarzowi za wizytę i wręczyli podziękowania. Liczymy na więcej takich spotkań!

Iwona Sosnowska