WARTO JEST UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

26 września świętowaliśmy  w naszej świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.  Była to dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Każdy z nas mógł zaprezentować kilka słówek w językach obcych, które zna. Mogliśmy wybrać sobie flagę ulubionego przez nas państwa, którą chcieliśmy mieć namalowaną na buzi. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o różnych językach, rozpoznawaliśmy flagi państw oraz stworzyliśmy plakat upamiętniający nasze święto.

Uświadomiliśmy sobie, że dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe. Dlatego też wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że WARTO JEST UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!