Ślubowanie w Barczewku

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

„Jestem Polakiem” – Uroczystość ślubowania uczniów klasy I

Do uroczystości ślubowania i pasowania pierwszoklasiści z Barczewka przygotowywali się pieczołowicie już od początku roku szkolnego. Uczyli się wytrwale wierszy i piosenek, dzielnie ćwiczyli podczas prób. Nadszedł w końcu długo wyczekiwany 26 października. Pani Dyrektor Elżbieta Kozłowska powitała zgromadzonych z tej okazji rodziców i gości, ale przede wszystkim samych pierwszaków. W kolorowych biretach, odświętnie ubrani  po raz pierwszy błysnęli swoimi talentami. Znajomością zasad szkolnych, obowiązków uczniowskich oraz wiedzy o Ojczyźnie udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki w szkole. W podniosłej atmosferze po wprowadzeniu flagi odśpiewali hymn Polski i uroczyście złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania ołówkiem, a dzieci przypieczętowały to wydarzenie w kronice szkolnej. Rodzice pierwszoklasistów podobnie jak ich pociechy, złożyli przyrzeczenie, że będą wspierać swoje dzieci w nauce i zawsze będą służyć im pomocą w potrzebie. Dzieciaki przygotowały dla swoich rodziców okolicznościowe laurki, będące podziękowaniem za wszystkie starania troskliwych rodziców. Jak zwykle uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową, po której udaliśmy się na „słodki „ poczęstunek. A po nim, dzieci wraz z wychowawczynią panią Renatą Szczepańską zaprosili rodziców do wspólnej zabawy pod hasłem „My też byliśmy pierwszakami”. Zabawy i konkurencje sprawnościowe dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu. Ostatnim punktem naszego spotkania było wspólne malowanie jesiennych liści. Wszyscy pracowali na 6-tki. Nareszcie dzieciaki miały rodziców tylko dla siebie,  a sami rodzice, kiedy ostatni raz byli na lekcji plastyki.

Renata Szczepańska