Klasa IIIa na WARSZTATACH w Olsztynie

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Warsztaty w Olsztynie

     21 września 2021 r. uczniowie klasy IIIA wybrali się do Olsztyna, na zajęcia do Multicentrum. 

Z klocków stworzyli piękne motyle, “groźne” pająki a na zajęciach grafiki komputerowej uczyli się korzystać z narzędzi malarskich i tworzyć fantastyczne obrazy. Pani zgłębiała tajniki wiedzy wraz z uczniami. Po dawce nowoczesnych technologii udali się do domu “Gazety Olsztyńskiej” na warsztaty “Z kufra babuni – dawny strój warmiński”. Cofnęli się do lat wieku XIX, słuchali opowieści pani Hanny o strojach na Warmii, o pracach w polu czy nauce w szkole. Wykonali piękne zakładki do książki inspirowane motywami warmińskimi. Obejrzeli eksponaty, które są obecnie wystawione 

w Muzeum. 

     Niektórzy uczniowie mieli okazję pierwszy raz jechać w Olsztynie tramwajem. Niebawem kolejne warsztaty poza budynkiem szkolnym!

Wychowawczyni