Dzień Strażaka

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Z wizytą w remizie OSP w Barczewku
W Międzynarodowym Dniu Strażaka, 4 maja uczniowie klasy I i II oraz dzieci przdedszkolne Szkoły Filialnej w Barczewku odwiedziły strażaków oraz remizę OSP w Barczewku.  Wręczyły strażakom  laurki oraz złożyły życzenia. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań strażaków o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Poznały specyfikę ich pracy. Oglądały sprzęt gaśniczy oraz wozy strażackie z wyposażeniem, a także ubiór strażaka. Panowie strażacy zaprezentowali działanie węży gaśniczych oraz udzielanie pierwszej pomocy.   Wielką frajdę sprawiło dzieciakom trzymanie węża strażackiego, przymierzanie chełmów oraz jazda  wozem strażackim.Teraz  niejeden chłopiec i dziewczynka chcą w przyszłości zostać strażakiem. Panowie strażacy mieli dla dzieci niespodziankę w postaci  upominków i słodyczy. Był też poczęstunek pieczonymi kiełbaskami. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy za pokaz i gościnę. Składamy wyrazy szacunku za trud i narażanie życia.

J. Zarzycka