Kiermasz „KREMÓWKI PAPIESKIE”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
„KREMÓWKI PAPIESKIE”- dla każdego coś słodkiego

KREMÓWKA- ulubione ciasto papieża, stała się symbolem Jana Pawła II. Wspomnienia młodości, jakie snuł papież podczas ostatniej wizyty w 1999r. w rodzinnych Wadowicach, zapoczątkowały niesamowitą popularność tych słodkości.

W naszej szkole 18 maja, w czasie szkolnego konkursu piosenki „ Dzieci śpiewają Janowi Pawłowi II” , odbył się kiermasz ciast pod hasłem „ Kremówki papieskie”

W tym dniu cała społeczność  szkolna mogła delektować się kremówkami papieskimi ale również innymi przepysznymi ciastami, babeczkami, galaretkami itd.

Sprzedaż ciast prowadzili uczniowie klasy ósmej, którzy stanęli na wysokości zadania, rezygnując ze swoich przerw miedzy lekcjami J Kolejki były bardzo duże, a momentami było bardzo tłoczno.

Organizatorem kiermaszu było szkolne koło wolontariatu, które z całego serca dziękuje uczniom, którzy przynieśli ciasta oraz rodzicom, którzy poświęcając swój wolny czas przygotowali te pyszności oraz za to, że tak aktywnie włączają się w życie naszej szkoły.

Zebrana kwota z kiermaszu w kwocie 1 004,73 zł  trafiła na konto fundacji.