Spotkanie z POLICJANTEM

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Wizyta policjantów w szkole w Barczewku.

14.09.2022 r. uczniów klasy 3b oraz przedszkolaków odwiedzili

panowie policjanci z Komendy Policji w Barczewie. Przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Dodatkowym zagadnieniem poruszonym przez sierż.szt. Marcina Wolskiego i asp. Piotra Stachelskiego było bezpieczeństwo w domu oraz w internecie.  Uczniowie i przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy Panom: sierż.szt. Marcinowi Wolskiemu oraz asp. Piotrowi Stachelskiemu za  pogadankę oraz przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Jolanta Zarzycka