Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole

Pod hasłem „Sursum corda! – Idziemy naprzód z nadzieją.” 14 października
w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w czasie którego świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Wśród zaproszonych gości byli: Wiceburmistrz – Piotr Mostek, sołtys Andrzej Turek, członkowie Koła Łowieckiego Żubr – Tadeusz Osmęda, Aneta Blunck, Krzysztof Szczepek, Erwin Stuldych, Robert Kincel, przedstawiciele Rady Rodziców – Anna Kuklińska. Lidia Romanowska, Maciej Wnukiewicz, Anna Gorczyńska, Anna Filip, Maria Czasnojć.

Pani Dyrektor Marzanna Moszczyńska podziękowała w tym dniu wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łęgajnach za ich trud, za zaangażowanie, za działania z myślą o młodszych i starszych wychowankach. Wybrani pracownicy otrzymali nagrody. W tym roku szkolnym za całokształt pracy zostali nagrodzeni:

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę – Bożena Szewc i Michał Werbowy,

Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – Iwona Sankowska,

Medalem Komisji Edukacji Narodowej – Katarzyna Kamińska, Beata Gołębiewska, Bożena Wunderlich, Joanna Emialian,

Nagrodą Burmistrza – Katarzyna Kamińska, Iwona Sosnowska,

Listem Gratulacyjnym Burmistrza – Marzanna Moszczyńska, Eliza Dmochowska, Agnieszka Ostrowska, Renata Tuchulska,

Nagrodą Dyrektora Szkoły nauczyciele  – Martyna Mrozowska, Anna Bułakowska, Marcin Cybruch, Małgorzata Dawidson, Aleksandra Kaczyńska, Monika Kotecka, Renata Małyska, Iwona Sankowska, Bożena Szewc, Wioletta Werner, Jolanta Zarzycka, Iwona Zielińska oraz pracownicy administracji
i obsługi – Bożena Wunderlich, Barbara Budrewicz, Magdalena Cegiełka, Anna Chachulska, Alina Cieloszczyk, Hanna Cybruch, Małgorzata Korpusik, Zenobia Kosowska, Katarzyna Lorkowska, Beata Magda, Andrzej Moszczyński, Anna Niemczuk.

Stypendium Burmistrza Barczewa za wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2021/22  otrzymali  uczniowie: Piotr Pazera, Daniel Małkowski, Przemysław Oboński, Oliwia Andernajs i Gabriela Zakarzewska.

Apel ubogaciły występy cheerleaderek w opracowanych przez nich samych układach oraz spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Iwony Sankowskiej przez koło teatralne z klasy IIIa pod tytułem „Krzesło”. Magda Rolińska wraz z publicznością wykonała piosenkę „Naprzód krokiem” pod melodię znanej piosenki „Hej sokoły”.

Oto myśli przewodnie naszego świątecznego spotkania

Nasze serca się nie starzeją.

Idziemy naprzód z nadzieją!

Choć w świecie wartości się chwieją

Idziemy naprzód z nadzieją!

Są tacy, co smutek, strach sieją …

Idziemy naprzód z nadzieją!

Gdy w innych nadzieje marnieją …

 Idziemy naprzód z nadzieją!

 Wbrew życia przeszkodom, zawiejom

 Idziemy naprzód z nadzieją!

Zapału i przekonania o tym, że warto się starać, wierzyć w wartości, krzewić je i nimi żyć na co dzień, nawet gdy trudno, dodaje nam wypowiadane nie raz przez Patrona szkoły Jana  Pawła II powiedzenie „Sursum corda! – W górę serca!”, bo „ każdy ma jakieś w życiu Westerplatte – wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić” i my, pełni wdzięczności, za sumienne wypełnianie wszelkich powinności zawodowych i za okazywane nam dobro, pracownikom naszej szkoły gorąco DZIĘKUJEMY!