Bose stópki – Joga dla dzieci

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Klasy trzecie na warsztatach w Olsztynie

Dnia 8.11.22 r. uczniowie klas trzecich z ZSP w Łęgajnach byli na warsztatach sadzenia roślin w Leroy Merlin w Olsztynie. Zostali oprowadzeni po markecie budowlanym. Mieli możliwość obejrzeć aranżacje łazienek i kuchni. Jednak wielką niespodzianką było  posadzenia własnego drzewka (cyprys) do doniczki, a następnie udekorowanie go bombkami i sztucznym śniegiem. To już znak, że niedługo Mikołajki, a potem święta. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem sadzili i deklarowali swoją małą choinkę. Na koniec otrzymali dyplomy za udział  w  szkółce sadzenia roślin. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Zalewskiemu oraz  pracownikom marketu za okazana pomoc i życzliwość.

Tego samego dnia uczniowie klasy 3a i 3b pojechali do Biblioteki Pedagogicznej w Olszynie. Tam uczestniczyli w zajęciach literacko-ruchowych realizowanych w oparciu o książkę Filippy Odevall i Karin Lundström „Bose stópki. Joga dla dzieci.”  Mieli możliwość stworzenia własnej wersji Jogobajki. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Jolanta Zarzycka 

Iwona Sankowska