DNI OTWARTE – Barczewko

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
DNI OTWARTE

W sobotę 18 marca 2023 Przedszkole i Szkoła Filialna w Barczewku zaprosiła dzieci i rodziców na dzień otwarty.

Na tę okoliczność cały budynek przybrał piękny i kolorowy wystrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W takiej właśnie scenerii nasza wesoła gromadka dzieciaków, w bardzo zróżnicowanym wieku od 3 do 11 lat ruszyła na zwiedzanie. Zabawy rozpoczęliśmy w przedszkolu, gdzie dzieci ze śpiewem i tańcami sprawnie rozwiązywały zagadki i zadania od wielkanocnego zajączka. Potem przenieśliśmy się na piętro, gdzie oglądaliśmy sale z edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci trafnie wyciągnęły wniosek, że w szkole jest więcej nauki niż zabawy, jak to ma miejsce w przedszkolu. A że nauka wcale nie musi być trudna i nudna, mogły się przekonać wykonując ciekawe eksperymenty, z jajkiem oczywiście. Jak w jajku zarodek zmienia się w kurczaczka, czy jajko może samo wskoczyć do butelki, czy jajeczko może zamienić się w piłeczkę? Odpowiedź- tak, ale to nie czary tylko prawa fizyki, chemii i biologii. W podobnym nastroju ucząc się przez zabawę zwiedziły salę logopedyczną. Dmuchanie przez słomkę, pisanie oburącz w kaszy, czy trzymanie równowagi na kole to dla dzieci świetna frajda, a dla nauczyciela cel aby rozwijać mowę, język i koordynację wzrokowo- ruchową niezbędną w procesie  edukacyjnym.
Zwiedzanie szkoły zakończyliśmy w sali biblioteczno-komputerowej. Tu też nie było czasu na nudy. Ciekawe zagadki i ukochane przez dzieci ćwiczenia komputerowe pochłonęły ich uwagę na długo. Pomimo zmęczenia dzieci przygotowały dorosłym miłą niespodziankę. Ze śpiewem na ustach i kolorowym pochodem wkroczyły na salę gimnastyczną, gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich prowadziły wielkanocne warsztaty. Wyrecytowały wesołe życzenia wielkanocne oraz sprawiły nieco przyspieszony śmigus-dyngus. A po słodkim poczęstunku, dzieciaki i rodzice chętnie włączyli się w tworzenie nowych ozdób wielkanocnych.

Oj działo się działo do samego wieczora.

Renata Szczepańska
Alicja Dzierzęcka
Jolanta Zarzycka