Odwiedziny u strażaków w OSP w Barczewku

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Ten dzień przypomina nam, jak ważny dla społeczeństwa jest zawód strażaka.
Z tej okazji  dzieci ze Szkoły Filialnej w Barczewku w dniu 8.05.23 r. odwiedziły strażaków z OSP. Podziękowały strażakom za ich codzienny trud, ratowanie życia i niesienie pomocy innym. Wręczyły laurkę, zaśpiewały piosenkę, a także wyrecytowały wiersz. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały sprzęt gaśniczy oraz wozy strażackie z nowoczesnym wyposażeniem. Panowie strażacy zaprezentowali działanie węży gaśniczych oraz udzielanie pierwszej pomocy.  Strażacy  zaprosili nas na wspólny piknik. Dzieci  z przyjemnością zjadły pieczone na ognisku kiełbaski. Otrzymały też opaski odblaskowe i słodkości.
Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Pięknie dziękujemy.
Jolanta Zarzycka