Świetlica- Jesienny zawrót głowy

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Jesienny zawrót głowy

Ten tydzień w świetlicy to istny jesienny zawrót głowy. Najpierw pracowaliśmy nad zmianą dekoracji w galerii i na gazetkach. Zrobiliśmy też w mini kąciku teatralnym  krótkie inscenizacje wiersza „Jesień u fryzjera”. A może by tak jeszcze jesienną sesję zdjęciową w naszej foto ramce? Najlepsze zaś zostawiliśmy na koniec, czyli świętowanie z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki od samego rana przygotowywały medale, aby chłopacy udowodnili nam, że na nie zasługują. Test „naleśnika” nie był może najłatwiejszy, ale z pewnością dostarczył sporo emocji. Trzeba było jeszcze pokazać, że nasi chłopcy potrafią golić brody. „To łatwe, widziałem jak mój tata się goli” zapewniał drugoklasista. Rzeczywiście, każdy chłopak sobie poradził,  buźki gładkie  bez żadnych skaleczeń i niepotrzebnych plasterków. Z ostatnim zadaniem już tak prosto nie było. Próbę „fryzjera”  na wyczesanie włosów w kucyk pomyślnie zaliczył tylko jeden  chłopak. Reszta poległa, ale zabawnie było popatrzeć na poplątane włosy z których gumka i tak spadała na podłogę. Jak by nie oceniać to chłopcy udowodnili nam, że potrafią z Wojtków przemienić się w Wojciechów. Medal za wspólną zabawę i z okazji Waszego święta dziękujemy, że z nami jesteście.

Świetliczaki z Łęgajn