Świetlica -Tydzień pełen emocji

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Tydzień pełen emocji w Świetlicy szkolnej

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy w świetlicy o emocjach, tych pozytywnych ale i też tych trudnych. Jak to w życiu bywa, nieważne czy u dorosłych czy u dzieci, emocje tkwią w nas i przeplatają się nieustannie. Dzieci opowiadając o sobie dobierały określone rekwizyty podkreślające stany emocjonalne, potem  je rysowały,  a na koniec  przedstawiały w formie zagadek. Hitem jednak były pomysły jak można komuś pomóc, kto jest smutny, zagniewany czy rozgoryczony. Takie rozwiązania jak: zagadać, rozśmieszyć, pomasować albo zaprosić do wspólnej zabawy i dać wygrać koledze, to wyższa szkoła psychologii dziecięcej. A na koniec najlepsze, połaskotać … i znów życie jest piękne.

Renata Szczepańska