Ślubowanie Pierwszoklasistów

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów

19 października na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami i rodzicami. Powodem tego spotkania była Uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej w Łęgajnach imienia Jana Pawła II. Na uroczystość zaproszone zostały: Pani Dyrektor Marzanna Moszczyńska i pani Wicedyrektor Martyna Mrozowska, nauczyciele uczący pierwszaków oraz wychowawczynie z przedszkola. Z pośród nich obecne były Panie: Teresa Okulicz i Małgorzata Dymkowska-Kolender.
Pierwszoklasiści przekonali widzów o swoich zdolnościach artystycznych oraz wykazali się znajomością zasad obowiązujących w szkole, by pobyt tutaj dla wszystkich był bezpieczny, efektywny i w dobrej atmosferze. Dziewczęta z klasy I a zaprezentowały się w kolorowym tańcu motyli, dziewczęta z klasy I b misternie przedstawiły taniec kwiatów, a chłopcy z obu klas z werwą zatańczyli zbójnickiego. Nawet Pani Dyrektor na chwilę stała się Panią Jesienią, by po chwili powrócić do swojej funkcji w szkole i z użyciem ołówka pasować każdego na ucznia szkoły.
Samorząd szkolny obdarował pierwszaków długopisami , a rodzice sprezentowali Kuferki Ucznia. Podziękowali kwiatami nauczycielom, wychowawcom za ich pracę. Po uroczystości zagwarantowali wszystkim słodki poczęstunek. Szczególnie pięknie prezentował się tego dnia zrobiony przez panią Dulińską tort. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Ślubowania Pierwszaków podziękowania składają wychowawczynie klas

– panie: Iwona Sankowska i Bożena Szewc.