W Świetlicy – październik

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Co słychać na świetlicy – ciąg dalszy

Druga połowa października zleciała nam w mgnieniu oka. Najpierw Świetliczaki z Łęga

jn cały tydzień przygotowywali się do Dnia Edukacji Narodowej. Wszak to święto nie tylko nauczycieli, ale też i wszystkich osób pracujących w szkole. Zorganizowaliśmy sobie cykl spotkań „Kto pracuje w szkole”, na którym gościliśmy niektórych pracowników szkoły. Przyjemnie było posłuchać nie tylko o obowiązkach w pracy, ale też pasjach i zainteresowaniach naszych gości. Znaczna część Świetliczaków chętnie przygotowała laurki z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników szkoły. W poniedziałek 16 października uczciliśmy pamięć naszego Patrona Szkoły Jana Pawła II. Odwiedziliśmy w szkole miejsca upamiętniające Wielkiego Polaka. Dzieci poznały jego spuściznę nazywaną Skarbami Jana Pawła II. Idąc za głosem Papieża Polaka „Pomagajcie innym” zobowiązaliśmy się jeszcze aktywniej uczestniczyć w szkolnych akcjach charytatywnych. Kolejny dzień świetlicy upłynął nam pod hasłem „Odblaski są modne”. Pani Irena Jakobson z OSP z Barczewka podkreślała w rozmowie z dziećmi, jak ważne jest noszenie odblasków późną jesienią, gdy szybko zapada zmrok. Zrobiliśmy nawet symulację, jak poprawia się widoczność pieszego z elementami odblaskowymi. A skoro odblaski są modne zorganizowaliśmy sobie krótką sesję fotograficzną, w której dzieci projektowały odblaski na ubraniach. Z lekkim poślizgiem czasowym wspomnieliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony w tym roku 15 października. Temat ważny, gdy chodzi o dbałość o własne zdrowie. Trzeba było koniecznie przypomnieć dzieciom o pielęgnowaniu nawyku mycia rąk. Świetliczaki szybko podsumowały doświadczenie „Mydło kontra bród”, że tylko mycie wodą z mydłem jest w stanie usunąć prawie wszystkie zarazki z powierzchni dłoni. Przypominamy więc wszystkim, mydło to skuteczna broń w walce z zarazkami i życzymy zdrowia.

Renata Szczepańska