NOL-ek w naszej szkole

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

NOL-ek – Mobilne Centrum Bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego

W dniu 3 czerwca najstarsze przedszkolaki 6-latki oraz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w niecodziennej akcji profilaktycznej. Odwiedzili nas funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci przeprowadzili zajęcia z dziećmi i uczniami przy wykorzystaniu przyczepy eventowej NOL-ek – mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego. W mini-miasteczku ruchu drogowego uczniowie ćwiczyli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drogach. Rozmawiali nt. zasad bezpieczeństwa w przypadku kontaktów z nieznanymi zwierzętami, obcymi dorosłymi, w przypadku zgubienia się w sklepie. Wzięli udział w konkursie nt. zawodu policjanta i zasad bezpiecznego zachowania. Autorzy najlepszych i trafnych odpowiedzi zostali nagrodzeni tematycznymi kolorowankami, smyczami, elementami odblaskowymi. Podczas akcji profilaktycznej zaszczycił nas swoją obecnością Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Pan Zbigniew Załuski wraz z pracownikiem Wydziału. Dziękujemy, dzięki takim spotkaniom wiemy, jak unikać zagrożeń!