Pierwszaki przedstawiają

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, Aktualności przedszkole, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Teatr musi GRAĆ!!! –  Tchórzofretka

Czym jest TEATR? - video
Tchórzofretka część 1 - video
Tchórzofretka część 2 - video
Tchórzofretka część 3 - video

Spektakl opublikujemy wkrótce.

19 czerwca uczestnicy koła teatralnego z klasy Ia, prowadzonego przez wychowawczynię panią Iwonę Sankowską, zaprezentowali rodzicom i innym zaproszonym przez siebie gościom przedstawienie autorstwa Marty Guśniowskiej pt. „Tchórzofretka”.
Nad realizacją poszczególnych scen składających się na spektakl pracowali przez dwa miesiące na zajęciach teatralnych. „Tchórzofretka” mówi o tym, że warto pokonywać własne opory i strach, który jest bliski każdemu i przez każdego przeżywany, tyle, że w różnych sytuacjach. Co więcej, można też poradzić sobie z lękiem i odkryć, jak bohaterka, że „nie ma co się bać”.

Podziękowania należą się młodym aktorom, ich mamom, pomagającym opanować na pamięć teksty ról, pani Małgosi Korpusik, panu Marcinowi Cybruchowi, panu Andrzejowi Moszczyńskiemu, którzy wsparli wychowawczynię w tworzeniu scenografii oraz panu Tomaszowi Sołowiejowi, który nakręcił i obrobił film z występu.

Obsada:

– Tchórzofretka – Laura Romanowska

– Aktorka I, Dziobak – Emilka Grzmil

– Aktorka II, Tchórz – Zosia Janecka

– Wiatr – Marysia Lorkowska

– Struś – Marysia Lorkowska w zastępstwie Hani Kogut

– Ćma – Helenka Kusiak

– Lwica, Listonosz – pani Iwona w zastępstwie Zosi Sobczyk

– Pingwin – Marcel Maliński

– Lwiątko, Kangur – Basia Mickiewicz

– Wiewiórka, Koala, Statek – Karolina Barwińska