Żywa lekcja historii

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Żywa lekcja  historii w Szkole w Barczewku

Minęło zaledwie kilka dni od patriotycznego Święta Niepodległości Polski, a w naszej szkole zadziała się kolejna żywa lekcja historii. Poprowadził ją dla nas nauczyciel i pasjonata historii ze Szkoły Podstawowej z Łęgajn pan Marcin Cybruch. Swoimi opowieściami przeniósł dzieci w czasy tworzenia się Legionów Polskich we Włoszech. Furorę zrobił swoim umundurowaniem i wyposażeniem żołnierza legionisty. W ciekawy i prosty sposób opowiedział o trudach obozowego życia. Dzieciaki chętnie oglądały wszystkie eksponaty, broń z bagnetem, sprawdzali ciężar żołnierskiego plecaka. Odbyliśmy też małą musztrę wojskową. Równaj szereg! Na ramię broń ! – padały komendy żołnierskie. Na koniec jeszcze zadanie do wykonania- ułożenie puzzli żołnierzy legionistów. Taka lekcja historii na długo zapadnie dzieciakom w pamięci. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Renata Szczepańska