Lekcja życia w Barczewku

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

„Lekcja życia ”czyli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Czy wiecie kiedy dzwonić na numer alarmowy 112 i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Dzieciaki z naszej szkoły już wiedzą. Wszystko za sprawą ekipy szkoleniowej z Centrum Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego z Olsztyna, która zawitała do Barczewka w dniu 14 listopada 2017 roku. Uczniowie klasy III, I oraz 5-6 latki  z  przedszkola zostali dokładnie przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Krok po kroku ćwiczyli czynności jak  dbając  o własne bezpieczeństwo ratować innych w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście praktyczne ćwiczenia na fantomie. Okazało się, że przywrócenie akcji serca poszkodowanego wcale nie jest niemożliwe do wykonania nawet przez tak małe dzieci jak nasze. Do tego trzeba jeszcze tylko  zachować jasność umysłu, żeby umieć wezwać pomoc  na numer 112. Życzymy sobie oby nigdy w praktyce umiejętności wyniesione z tego szkolenia nie musiały być wykorzystywane. Niestety życie pisze różne scenariusze i w razie wypadku jesteśmy gotowi do udzielenia pierwszej pomocy.

Dziękujemy ekipie szkoleniowej z Olsztyna za tę cenną” lekcję życia”.

Renata Szczepańska