Wyjazd do lasu.

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Wyjazd dzieci z Przedszkola Publicznego w Łęgajnach do lasu   w  ramach współpracy z Kołem Łowieckim „ŻUBR”  i Nadleśnictwem  Olsztyn

Jesienią  dzieci z naszego  przedszkola  zbierały kasztany i żołędzie dla leśnej  zwierzyny  w  ramach  współpracy  z Kołem Łowieckim „Żubr” i Nadleśnictwem Olsztyn . 8 lutego 2018r. w ramach  nagrody  przedszkolaki  z grupy „Pszczółki” i „Motyle”  mogły  uczestniczyć  w wyjeździe do lasu. Na  leśnej  polanie  przywitał  nas  Pan Krzysztof  Bobrowski  z Koła Łowieckiego ” Żubr” i Pan  leśniczy Bogdan Słota  z Leśnictwa  Wadąg. Dzieci z panem Krzysztofem wieszały  karmę  dla ptaków. Naszemu  wyjazdowi  dodatkowo  sprzyjała  zimowa  aura. Dzieci mogły obserwować  ptaki, a także podziwiać zimowy  krajobraz. Szadź  na brzozach, przyprószoną  delikatnie śniegiem  polanę, zamarznięte  bruzdy,  skute  lodem kałuże i zamarznięty  staw.  Takich widoków  w tym roku  było mało, bo tegoroczna  zima należy do łagodnych. Tym bardziej wnikliwie  obserwowaliśmy  naturę. Na  polanie panie zorganizowały dzieciom  zabawy: przeciąganie liny, zabawy  z chustą  animacyjną,  bieg  do krążka, chodzenie po śladach. Panowie  rozpalili ognisko i  zakupili kiełbaski. Dzieci z  apetytem zjadły upieczone przez  siebie  kiełbaski . Wyjazd  dla  dzieci był miłym przeżyciem  i dostarczył wielu przeżyć. Serdecznie dziękujemy  dla  Koła  Łowieckiego” ŻUBR” i  Nadleśnictwa  Olsztyn  za  tak gościnne  przyjęcie.

Bożena Szewc,  Teresa Okulicz