Czy gwiazdy spadają?

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Klasa II  – 17.05.2018

Często obserwujemy niebo i czekamy na spadające gwiazdy. Tylko, czy to gwiazdy spadają? Drugoklasiści znają już odpowiedź. Wiedzą z czego zbudowane są gwiazdy, a Słońce nie jest największą z nich. Dowiedzieli się jakie są różnice między meteoroidem, meteorem i meteorytem. Poznali skutki spadania meteorytów oraz miejsca, w których można je znaleźć. Znają ich rodzaje i wiedzą jakie są ich cechy charakterystyczne. Wyposażeni w magnes może kiedyś jakiś znajdą. Wiedzą, ile waży meteorytu Hoba,
największy, który spadł na Ziemię. A Wy? Czy wiecie, że nie tylko na naszą planetę spadają „goście z kosmosu”? Uczniowie klasy II potrafią też wskazać miejsca na zdjęciach Księżyca, które świadczą, że i tam spadają meteoryty. Na zajęciach wszyscy bawili się świetnie. Sami byli planetoidami, asteroidami, a niektórzy nawet kosmicznymi bolidami. Zachęcamy wszystkich do poszukiwań i eksperymentów.

Marta Wójcik