XVI Zawody Matematyczne na UWM

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

XVI Warmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne – 2018.

17 maja 2018 roku trzech uczniów naszej szkoły reprezentowało społeczność szkolną w finale Zawodów Matematycznych, które już po raz XVI zorganizował Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczniowie stanęli w szranki z najlepszymi matematykami szkół podstawowych z województwa Warmińsko – Mazurskiego. W bieżącym roku zgłoszono do zawodów 153 uczniów.

O godzinie 11:00 uczniów przywitał dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki dr hab. Jan Jakóbowski, prof. UWM.  Zawodnicy pisali w trzech aulach. Otrzymali 5 zadań, na rozwiązanie których mieli 120min. Pół godziny po zakończeniu konkursu organizatorzy zaprosili  uczestników na prezentację rozwiązań zadań konkursowych. Nie brakowało emocji. Była radość z poprawnie rozwiązanych zadań i rozczarowanie, gdy okazało się, że przydarzyły się błędy rachunkowe. Opuściliśmy UWM pełni obaw, niepewności i nadziei.

ZADANIA FINAŁOWE – SP – ZAWODY MATEMATYCZNE – 2018

Droga do finału była długa i żmudna. Od października, co miesiąc zawodnicy otrzymywali do domu zestaw 5 skomplikowanych zadań. Mieli na rozwiązanie trzy dni. Następnie zadania były sprawdzane w szkole, a wyniki przekazywane organizatorom zawodów.

O udziale w finale zawodów decydowały eliminacje kwietniowe, które odbyły się w szkole. Najwyższe wyniki osiągnęli: Jakub Mikołajczyk, kl. VIIb, Antoni Siemiński, kl. VIIa i Maksymilian Kacprzak, kl. Vb. Uczniowie ci tworzyli drużynę, która reprezentowała szkołę. Tak się złożyło, że chłopcy reprezentowali SP w Łęgajnach w poprzedniej edycji zawodów. Jakub Mikołajczyk odniósł w 2017 roku ogromy sukces zajmując 3 miejsce.  Czy może być jeszcze lepiej? Dowiemy się już wkrótce.

Nauczyciel matematyki: Tomasz Sołowiej