„Czworo WSPANIAŁYCH”.

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

„Czworo WSPANIAŁYCH” walczy o trofeum Sołectwa Łęgajny.

„Czworo WSPANIAŁYCH” to hasło krzyżówki sprawdzającej znajomość pojęć matematycznych, która była jedną z konkurencji XVII Gminnego Turnieju Matematyczno – Ruchowego „Zwinne Liczby” Łęgajny 2018. To również miano, którym można określić zwycięską drużynę klas czwartych. Wykazała się ona zwinnością i talentem matematycznym.

Turniej odbył się 29.05.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgajnach. Zaproszenie do wspólnej plenerowej rywalizacji i zabawy przyjęło sześć  drużyny czwartoklasistów ze szkół naszej gminy:  SP 1 i SP 3 z Barczewa, SP Bartołty Wielkie, Niepubliczna SP w Ramsowie, Niepubliczna SP w Kronowie oraz SP Łęgajny.

Przez 6 konkurencji przeprowadzili uczestników konkursu prowadzący: Pani Iwona Sosnowska i autor scenariusza Pan Tomasz Sołowiej oraz opiekunowie drużyn, nauczyciele matematyki, którzy aktywnie uczestniczyli w nadzorowaniu poprawności wykonywanych zadań.

W każdej konkurencji zwinność i spryt ułatwiały wygraną. Dzięki celnym rzutom do tarczy można było wydłużyć czas rozwiązywania zadań na „sześć” o kilka cennych minut lub ustrzelić kategorię „Niespodzianki” z łatwymi pytaniami podczas finałowego egzaminu. Tak więc oprócz rozwiązywania zadań, łamigłówek i krzyżówek matematycznych trzeba było skakać na skakance, trafiać lotkami do tarczy, rzucać piłką w parach, biec w sztafecie matematycznej oraz zbijać kręgle.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. O kolejności na podium zadecydowały ostatnie konkurencje. Ostatecznie I miejsce zajęła SP 3 z Barczewa,  II miejsce wywalczyła SP z Łęgajn, zaś III miejsce zdobyła drużyna SP 1 z Barczewa.

Główną nagrodą dla drużyny, która uplasowała się na szczycie podium, była statuetka ufundowana przez Sołectwo Łęgajny. Trofeum to wręczył sołtys Łęgajn, pan Andrzej Turek. Statuetki za II i III miejsce wręczyła pani dyrektor Elżbieta Kozłowska. Wszyscy zawodnicy za dużą wiedzę, wysoką sprawność fizyczną połączoną z wysiłkiem intelektualnym oraz uczciwą rywalizację otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Drużyna z Łęgajn startowała  w składzie: Weronika Pazera, Maria Gajdamowicz, Marta Symerewicz, Mikołaj Warcaba. Uczniów przygotowała  Pani Beata Gołębiewska.

Na pamiątkę spotkania, podczas matematycznych zmagań, uczestnikom turnieju wykonano wspólną fotografię.

Tomasz Sołowiej

nauczyciel matematyki