Hasła

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

27.04 w naszej szkole odbyło się losowanie haseł patriotycznych. Przedstawiciele każdej z klas wylosowali jedno hasło. Pokazywały one szerokie pojmowanie patriotyzmu oraz uświadamiało najmłodszym, że wiąże się nie tylko z patosem związanym ze świętowaniem rocznic, ale powinien być obecny w naszym życiu każdego dnia. Któż z nas (niezależnie od metryki ;)) nie cieszy się, gdy nasi sportowcy zdobywają medale i rozbrzmiewają dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”? Czy nie odczuwamy dumy, kiedy Polacy prezentują nas w kręgach artystycznych i naukowych oraz promują działalność charytatywną? Patriotyzm to również empatia, szacunek dla innych kultur, a przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka. Właśnie te wartości postanowiliśmy wyeksponować. Efektem współpracy wychowawców i uczniów są piękne plakaty, które  nie tylko zdobią korytarze naszej szkoły, ale nade wszystko uświadamiają i przypominają o tym, że patriotyzm możliwy jest zawsze i wszędzie, Wszakże patriotą się nie bywa, patriotą się jest. 🙂

Justyna Zaborowska