Finał WOŚP 2019 – relacja z SP w Łęgajnach

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

13 stycznia w naszej szkole wiele się działo!

      Odbywał się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku poszliśmy o krok do przodu. We współpracy z niezastąpionym radnym i sołtysem wsi Łęgajny, Stowarzyszeniem Przystanek Łęgajny, Stowarzyszeniem Miłośników Jeziora Linowskiego i Kołem Łowieckim „Żubr” zorganizowaliśmy  IMPREZĘ WOŚP.

     Nasi uczniowie jako wolontariusze, pod czujnym okiem osób dorosłych,  zbierali datki do puszek. W szkole można było przy gorącej kawie lub herbacie spotkać się w kawiarence i skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców. Całe rodziny mogły podjąć rywalizację w salach gier stolikowych i szachach czy wykazać się kunsztem konstruktorskim i zbudować niezwykłe budowle. Nie zabrakło warsztatów plastycznych, gdzie tworzyły się przepiękne twórcze prace. Nie tylko dla najmłodszych gwoździem programu był salon malowania twarzy! Tu powstawał artyzm na ciele. Ważnym punktem była przeprowadzona licytacja oraz sprzedaż dekoracji. Nasi uczniowie przygotowali również część artystyczną. Dużym powodzeniem cieszyła się sala zabaw i gier z fotobudką, gdzie całe rodziny mogły zrobić sobie zabawne zdjęcia.  Nigdy nie zapominamy o naszym języku dlatego można było spróbować swoich sił w kąciku „Wesołe dyktanda”/ „Łamańce językowe”. Atrakcją były również konie oraz samochód rajdowy.

A wszystko to dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Iwona Sosnowska