DNI OTWARTE w szkołach średnich

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Pierwszy Dzień Wiosny – wyjazd w plener…

Dni Otwarte w szkołach średnich, 21.03.2019

Już niedługo klasy ósme staną przed ważną decyzją – wyborem szkoły p

onadpodstawowej. Nie jest łatwo!… Dlatego dorośli – nauczyciele, rodzice i chyba wszyscy znajomi dzielą się swoimi pomysłami, starając się wesprzeć młodzież w poszukiwaniu najlepszej ścieżki życiowej.

Aby przybliżyć oferty popularnych szkół w Olsztynie, pedagog szkolny, Katarzyna Kamińska, przy wsparciu wychowawczyń klas ósmych, zaproponowała wyjazd do dwóch olsztyńskich szkół: Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Zespołu Szkół Samochodowych.

W programie wydarzenia, oprócz oferty edukacyjnej (prezentacje i zajęcia praktyczne), znalazły się liczne atrakcje sportowe i kulturalne: drifty samochodowe i motocyklowe, symulacja dachowania, występ zespołu „Korzuh”.

Uczniowie z uwagą śledzili doświadczenia prowadzone przez nauczycieli fizyki, elektrotechniki i elektromechaniki, poznali od strony praktycznej zasady pracy w warsztacie samochodowym.

Wyjazd był naprawdę udany. Czy teraz będzie łatwiej podjąć decyzję? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne, trzeba solidnie się przyłożyć do nauki.

Katarzyna Kamińska

Aleksandra Kaczyńska

Małgorzata Dawidson

Wyjazd był częściowo dofinansowany z funduszu Rady Rodziców.