„Laboratorium” – Wycieczka zawodoznawcza

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 21.05.2019 r. uczniowie klas VIII mieli rzadką możliwość poznać „od środka” pracę w zakładach pracy w naszym środowisku lokalnym. Odwiedziliśmy zakład produkujący kostkę brukową KAMAL w Barczewie i firmę produkującą meble Primavera Furniture w Barczewskim Dworze. Dzięki uprzejmości kierownictwa obu firm poznaliśmy wszystkie etapy produkcji kostki brukowej i procesu powstawania mebli. Trzeba było mieć oczy dookoła głowy, bo proces produkcji w obu firmach trwał, maszyny pracowały pełną parą… Dowiedzieliśmy się, jakie zawody są potrzebne w tych zakładach pracy i jakiego typu szkoły trzeba ukończyć, by móc tam pracować.

Dziękujemy serdecznie naszym przewodnikom – Panu Marcinowi Olender, kierownikowi zakładu KAMAL oraz Panu Krzysztofowi Kościelniak, dyrektorowi produkcji w Primavera Furniture.

Wyjazd odbył się w ramach programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu „Laboratorium”.

Katarzyna Kamińska