EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

26 września- Świetlica świętuje

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Również w tym roku szkolnym świetlica nie zapomniała o Europejskim Dniu Języków Obcych;-). Liczyliśmy przedmioty znajdujące się w sali w języku angielskim i niemieckim. Najmłodsi zaprezentowali starszym kolegom i koleżankom wyliczankę w języku niemieckim, której nauczyli się w przedszkolu. Słuchaliśmy piosenek dziecięcych w różnych językach, wyszukiwaliśmy w Internecie ciekawostki o językach i krajach europejskich, uczyliśmy się łamańców językowych. Tworzyliśmy flagi państw, w których już byliśmy, bądź które mamy zamiar odwiedzić w przyszłości. Wykonaliśmy wspólnie plakat, który uzmysławia nam, że to samo słowo w różnych językach może mieć całkiem inne znaczenie.

Joanna Emilian