Warsztaty LAWENDĄ pachnące…

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

Warsztaty LAWENDĄ pachnące…

19 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne dla uczniów i ich rodziców, opiekunów „Warsztaty lawendą pachnące”. Tematem przewodnim spotkania była lawenda- piękna roślina, mająca fioletowe kwiaty o intensywnym zapachu rosnąca w wielu naszych przydomowych warmińskich ogródkach. Podczas warsztatów wzbogaciliśmy swoją wiedzę o to, w jakich warunkach powinna być uprawiana lawenda, aby można było ją podziwiać w całej okazałości. Dowiedzieliśmy się również, że jest rośliną wabiąca motyle i pszczoły, odstraszającą komary i mole, posiada także właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Podczas zajęć wykonaliśmy lawendowe mydełka z gliceryny, uszyliśmy woreczki zapachowe, które wypełniliśmy i przyozdobiliśmy lawendą. Każdy z nas mógł także wykonać kartkę z motywem lawendowym do podarowania osobie, którą darzy sympatią. Na zakończenie naszego spotkania czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Czas upłynął nam w miłej atmosferze. Jednym słowem mówiąc-ŚWIETNIE się bawiliśmy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:-)

Ćwiek-Pytel

J.Emilian