ŚWIĘTO DRZEWA

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

OBCHODY ŚWIĘTA DRZEWA

Dookoła nas przyroda,
Niszczyć ją jest szkoda,
Piękne lasy, łąki, drzewa,
Do życia nam ich potrzeba.

10 października w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa. Aby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w życiu ludzi i przyrody odgrywają drzewa, Pani Renata przygotowała film edukacyjny, gdzie przewodnikiem dzieci była sympatyczna wiewiórka. Dzieci mogły wykorzystać tą wiedzę rozwiązując zagadki. Klasa II I I miały trudniejsze zadania. Odszukiwały i odczytywały zdania dotyczące roli drzew. Następnie wszyscy mogli asystować w powieszeniu tych haseł na naszym szkolnym drzewku w holu. W czasie realizacji zajęć poznawały drzewa liściaste i iglaste, rozpoznawały nazwy drzew po liściach, łączyły liście z ich owocami. Wypowiadały się w imieniu drzewa na temat O co drzewo prosi ludzi.

Tego dnia stojąc w kręgu dookoła drzewa dzieci śpiewały  piosenki, mogły się też przytulić do drzewa i poczuć spokój, jaki drzewa dają.

Myślę, że uczniowie  przechowają wiedzę w umysłach i sercach, i będą szanować przyrodę i o nią dbać.

Renata Szczepańska

Jolanta Zarzycka