Ślubowanie 2020

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Ślubowanie uczniów klasy I

Materiał video z występu uczniów klasy I.

23 października uczniowie klasy pierwszej przeżywali uroczystość Pasowania na Pierwszaka, zwaną także Ślubowaniem. W tym roku, z uwagi na sytuację pandemii i konieczność rezygnacji z organizacji zgromadzeń, pierwsza klasa nie mogła dzielić tego święta wraz z rodzicami. Uroczystość Ślubowania odbyła się w klasie lekcyjnej, a gościem honorowym na niej była Pani Dyrektor Elżbieta Kozłowska. Pierwszaki należycie przygotowały się do tego święta. Uczyły się piosenek, opanowywały na pamięć wiersze i swoje kwestie oraz przed uroczystością wykonały elementy dekoracji.

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Diana Korbuszewska  sprawdziła na ile znają szkolne zasady, czy umieją bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym, czy wiedzą, że należą do wielkiej społeczności, którą tworzą wszyscy Polacy.

Następnie złożyli przed Panią Dyrektor uroczyste przyrzeczenie. Zobowiązali się być dobrymi uczniami i kolegami dla siebie, a szkole i rodzicom swoją nauką i zachowaniem przynosić dumę.

Symbolem mianowania na ucznia było nałożenie na głowę pierwszaka biretu oraz położenie na jego ramieniu szkolnego, wielkiego ołówka . W trakcie tych czynności Pani Dyrektor do każdego pierwszaka wygłosiła formułę: „Mianuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgajnach.”

Na zakończenie uroczystości Przewodnicząca Samorządu Szkolnego wręczyła mianowanym  legitymacje szkolne. Każdy pierwszak potwierdził akt ślubowania odbijając ślad swojego palca wskazującego przy własnym zdjęciu w Księdze Ślubowań.  Niespodzianką dla pierwszaków stały się prezenty od ich rodziców. Były to Kuferki Ucznia, zawierające wiele pomocy do nauki w klasie pierwszej.

Pierwszoklasistom życzymy POWODZENIA w nauce i WIELU PRZYJEMNYCH CHWIL w szkole!!!

Iwona Sankowska