„MÓJ KAWAŁEK LASU”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
„Sadzenie lasu solidarnie z Ukrainą”

21 kwietnia uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Olsztyn pod hasłem Sadzenie lasu solidarnie z Ukrainą. W akcji wzięło udział łącznie pół tysiąca uczniów ze szkół i przedszkoli a także uczniowie z Ukrainy.

Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, integrację, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz poszanowania i uwrażliwienia na jej piękno.

Tegoroczne sadzenie odbyło się w miejscowości Wojtkowizna niedaleko Klewek pod Olsztynem. Każda szkoła miała przydzielonego opiekuna z którym udaliśmy się do miejsca w którym mieliśmy sadzić drzewka. W tym roku były to sadzonki klonu „Jawor”. Po wysadzeniu wszystkich sadzonek udaliśmy się na posiłek ufundowany przez nadleśnictwo Olsztyn. Każdy uczeń otrzymał kiełbaskę z grilla i sok. Po posiłku udaliśmy się do stoisk edukacyjnych przygotowanych przez leśników na których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody oraz zdobyć nagrody.

Ci, sami uczniowie pięć lat temu, jako drugoklasiści zaczynali swoją przygodę z sadzeniem lasu, więc każdy z nich ma już „swój kawałek lasu”.

Renata Małyska