Informatyka pokonała Królową Nauk

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Informatyka pokonała Królową Nauk – Matematykę

 „Żadne ludzkie badania nie mogą być nazywane prawdziwą nauką, jeśli nie mogą być zademonstrowane matematycznie”.

Leonardo da Vinci                         

Pełni nadziei, z niepokojem czekaliśmy na wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W bieżącym roku szkolnym, ze Szkoły Podstawowej w im. Jana Pawła II w Łęgajnach,  do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się  troje uczniów z matematyki i dwóch z informatyki.  Szczególnie trudno było uzyskać kwalifikację z Informatyki. W województwie warmińsko-mazurskim do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 17 uczniów. Z matematyki było ich około 250. Konkursy odbyły się w marcu. Czas oczekiwania na wyniki bardzo nam się dłużył. 8 kwietnia Wojewódzka Komisja Konkursowa opublikowała listy Laureatów i Finalistów.

MAMY TO!!!

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Informatyki zostali:

  • Dawid Piotrowski, kl. VIII
  • Daniel Małkowski, kl. VIIa

Uczniów przygotowywał pan Tomasz Sołowiej.

Dawid w ubiegłym roku był finalistą tego konkursu. Do tytułu laureata zabrakło mu 1%.

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Matematyki:

  • Dawid Piotrowski, kl. VIII, który przygotowywał się pod kierunkiem pani Beaty Gołębiewskiej
  • Marta Symerewicz, kl. VIII, pod kierunkiem pani Beaty Gołębiewskiej
  • Daniel Małkowski, kl. VIIa, pod kierunkiem pana Tomasza Sołowieja.

Tytuł Laureata gwarantuje ocenę celującą na świadectwie oraz „otwiera drzwi” do wymarzonej szkoły średniej. Finaliści otrzymają wpis na świadectwie, który będzie przeliczony na punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

W tym roku szkolnym, w naszej placówce, Informatyka pokonała Królową Nauk 🙂

Utytułowanym uczniom gratuluję sukcesu i ogromnej wiedzy. Życzę spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do celu.

Tomasz Sołowiej