Światowy Dzień Książki

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Zajęcia z okazji Światowego Dnia Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki 2022 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Łęgajnach i Szkoły Filialnej w Barczewku wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczyciela bibliotekarza, który przeprowadził dla nich pogadankę na temat „Jak powstaje książka”. Ponadto uczniowie poznali wiele „książkowych ciekawostek”, na przykład takich jak:

  • najgrubsza książka świata ma 4032 strony
  • najmniejsza książka na świecie jest tak mała, że mogłaby przejść przez ucho igielne
  • najwyżej położona biblioteka usytuowana jest na 60. piętrze wieżowca i znajduje się w Szanghaju w Chinach itp.

Spotkanie było bardzo owocne, a uczniowie bardzo zainteresowani tematem.

Renata Tuchulska

nauczyciel bibliotekarz