Świetlica- Powitanie jesieni

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Powitanie JESIENI

Dziś w świetlicy szkolnej zrobiliśmy sobie oficjalne powitanie jesieni. Z tej okazji dzieciaki z edukacji wczesnoszkolnej przyniosły mnóstwo owoców, z których zrobiliśmy pyszny sok. Taki gęsty, słodki i aromatyczny, to nie to samo co kupny z kartonu. Był jeszcze krótki pokaz na temat, skąd bierze się jesień. Świetliczaki dowiedziały się jak słońce (czyli nasza latarka) oświetla kulę ziemską w różnych porach roku. Ot i cała tajemnica.

Klasy starsze miały okazję żeby błysnąć polotem w konkursie „Ziemniaczany maraton”. Zwyciężczyni z klasy IV stworzyła listę 123 potraw kulinarnych wykonanych na bazie ziemniaków. I co Wy na to ? Naładowani energią po sokach i od gorącego słońca mieliśmy jeszcze trochę czasu, aby pobawić się na boisku szkolnym. Kosz ziemniaków z powodzeniem zastąpił sprzęt sportowy, a uciechy było co niemiara. I jak tu nie kochać JESIENI???

Renata Szczepańska