Tydzień Kariery

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Miasteczko zawodów i umiejętności – Warmia i Mazury 2023

W pt. 22 września nasi 8-klasisci wzięli udział w wydarzeniu „Miasteczko zawodów i umiejętności – Warmia i Mazury 2023” w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2023.

Była to inicjatywa dedykowana młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych, która stoi przed wyborem swojej ścieżki kariery. 8-klasisci mieli możliwość poznać zawody deficytowe na naszym lokalnym rynku pracy. Była to dobra okazja do rozmów z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Mogli też zapoznać się z praktycznymi aspektami wykonywania konkretnego zawodu, próbując swoich sił w murowaniu, szpachlowaniu, tapetowaniu, spawaniu, wykonywaniu drewnianych budek i wielu innych. Takie wydarzenia na pewno pomogą naszym 8klasistom w podjęciu odpowiedniej decyzji dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

Dziękujemy organizatorom!