WITAJ ŚWIETLICO

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

WITAJ ŚWIETLICO

            W tym roku szkolnym 2023/2024 nasza świetlica mieści się w dużo większym pomieszczeniu po byłej sali gimnastycznej. Nic dziwnego, bo i uczęszczających do niej dzieci również przybyło. Szczególnie dużą grupę ponad 70 – osobową tworzą dzieciaki z edukacji wczesnoszkolnej. Pierwsze dwa tygodnie września spędziliśmy na poznawaniu się i zabawach integracyjnych. Był też czas na zabawę dowolną oraz lubiane przez dzieci zagadki. Już widać, że dzieciaki mają bujną wyobraźnię i talenty. W zabawie „To nie to…” dzieci wymyślały, np. To nie opaska, to … kolczyk, To nie jajko, to … bransoletka, To nie klamerka, to … spinka do włosów. Spędzając czas na boisku szkolnym oprócz zabaw ruchowych przygotowywaliśmy się do próbnego alarmu przeciwpożarowego. Pierwsze dwa tygodnie wspólnego pobytu uczciliśmy Światowym Dniem Kropki. To święto talentów i kreatywności, które nasze dzieci niewątpliwie posiadają.

Świetliczaki z Łęgajn