Bezpieczne wakacje

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie uczniów z policjantem

W dniu 10.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, panem Piotrem Stachelskim, naszym dzielnicowym. Pan policjant przypomniał młodszym i starszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa w okresie wakacyjnych zabaw – podczas jazdy rowerem, nad wodą, w lesie, podczas spotkania dzikich zwierząt. Uczniowie, zwłaszcza młodsi, mieli wiele pytań do pana dzielnicowego. Jesteśmy  już przygotowani do wakacji i wiemy, na co mamy uważać, żeby spędzić je bezpiecznie!

Spotkanie dotyczyło także rozwiązywania sporów i konfliktów między uczniami bez używania siły i agresji. Policjant przypomniał uczniom, że zawsze w takich sytuacjach mogą liczyć na pomoc nauczycieli  w szkole, a w domu – swoich rodziców. Pamiętajmy o tym, chcemy być szkołą bez agresji i przemocy!

 Katarzyna Kamińska