Festyn – z okazji Dnia Rodziny

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Hej,hej Rodzina zabawę w Barczewku  rozpoczyna!!!

Tradycją naszej szkoły w Barczewku są coroczne obchody Dnia Rodziny, skupiające w sobie trzy ważne święta rodzinne: Dzień Mamy, Taty i Dzień Dziecka. W tym roku obchodziliśmy je wyjątkowo uroczyście. We współpracy z Radą Sołecką i OSP z Barczewka przygotowaliśmy festyn  rodzinny z dużym rozmachem. Cieszymy się, że w jego przygotowanie zaangażowało się tak wiele osób, a spodziewani goście nie zawiedli. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy w sobotnie popołudnie 8 czerwca, częścią artystyczną od dzieci, dedykowaną swoim kochanym rodzicom. Pierwszoklasiści zagrali brawurowo edukacyjne przedstawienie, niosące ważne przesłanie, co może wydarzyć się, gdy zapracowani rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci. Przedszkolacy chwycili za serce wierszykami, gorącymi życzeniami i piosenkami. Wszyscy byli bardzo wzruszeni miłością, która emanowała od dzieciaków. Osiągnęliśmy nasz główny cel, warto kochać. Po takiej dawce emocji rozpoczęliśmy wspólną zabawę na boisku szkolnym. Każdy z uczestników festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Panie z Barczewka zadbały o kącik kulinarny, oferujący kawę, napoje i ciasta domowego wypieku. Dla bardziej zgłodniałych mieliśmy w ofercie grillowane kiełbaski. Dzieciaki mogły liczyć na darmowe lody i przekąski. Zainteresowaniem cieszyły się kreatywne warsztaty robienia gipsowych odlewów, gdzie można było tworzyć z roślin, kwiatów oraz muszli ciekawe kompozycje. Do wspólnej zabawy z Minionkiem  zaprosiła animatorka kultury, pani Paula. Tu każdy dzieciak mógł dostać zabawkę z dmuchanych balonów. Dla chętnych maluchów mieliśmy ofertę malowania twarzy i puszczania dużych baniek mydlanych. Wielką frajdę sprawiały dzieciom przejażdżki kucykiem. Niektórzy goście wybierali sobie rozrywki umysłowe w postaci gry w szachy, czy stoiska z klockami konstrukcyjnymi. Dzieciaki nie odstępowały od punktu z pompą, gdzie wykazywały się sprawnością, strącając pachołki strumieniem wody. Strażacy  OSP Barczewko przygotowali dla mieszkańców wsi pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy kto chciał, mógł też zobaczyć wnętrze i wyposażenie nowego samochodu strażackiego, ale nikt nie przypuszczał, że będzie miał okazję do brawurowej przejażdżki. Taką właśnie niespodziankę przygotowali dzieciakom strażacy, a tymczasem w kolejce ustawiali się nie tylko najmłodsi. To była frajda w każdym przedziale wiekowym. Cały festyn odebrany i oceniony został pozytywnie. To najlepsza zapłata jaką można było oczekiwać. Pragniemy podziękować wszystkim życzliwym osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg naszej lokalnej imprezy. Dziękujemy, i jeszcze raz dziękujemy Sołtysowi, Radzie Sołeckiej, drużynie OSP z Barczewka, lokalnym przedsiębiorcom, anonimowym sponsorom, rodzicom i wszystkim życzliwym osobom, w tym młodzieży, która ofiarnie i bezinteresownie pomagała podczas festynu. Do zobaczenia za rok.

Renata Szczepańska Alicja Dzierzęcka SF Barczewko