Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Uczniowie klasy II przebywający w świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program promował zdrowy styl życia. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć z edukacji prozdrowotnej związanych z wyrobieniem nawyku u dzieci dbania o higienę ustną, m.in. „Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?”, „Jak płytka nazębna szkodzi dziąsłom i zębom?”, „Zdrowe zęby i dziąsła każdego dnia”. Podsumowując nasze zajęcia wykonaliśmy pracę konkursową, która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Instytut Blend-a-med i Oral-B. Udało się nam zdobyć tytuł laureata i pozyskać nagrody dla całej klasy:-).

J.Emilian