Święto Niepodległości

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Sprawozdanie z akademii z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 8 listopada o godzinie 10.15 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Apel został przygotowany i poprowadzony przez uczniów klasy 3a dla uczniów klas I- III.

Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste rozpoczęcie widowiska artystyczno- historycznego , mówiącego o odzyskaniu niepodległości przez Polaków w 1918r.

Uczniowie klasy III a recytowali wiersze i śpiewali pieśni żołnierskie. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali Hymn państwowy a następnie głos zabrała pani Dyrektor. Wygłosiła ona krótkie przemówienie o znaczeniu tego święta dla Polaków i podziękowała uczniom i wychowawcy za przygotowanie uroczystości.

Akademia spotkała się z zainteresowaniem.