W Garncarskiej Wiosce w Kamionce

Posted on Posted in Szkoła podstawowa
Wyjazd do Garncarskiej Wioski w Kamionce.

Uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb 27.09.22 r. zwiedzali Wioskę garncarską w Kamionce. Mieli możliwość obejrzeć mazurską kuźnię, stodołę, dawne sprzęty gospodarstwa  wiejskiego. Szczególnie zainteresowała ich Galeria Skarby Ziemi, gdzie mogli podziwiać minerały z całego świata. W pracowni garncarskiej wykonywali naczynia z gliny.  W Rajskim ogrodzie brali udział w grze terenowej, gdzie z mapą szukali i rozwiązywali zagadki, z których utworzone hasło zaprowadziło ich do skarbu i nagrody. Na zakończenie pobytu w Kinie Przyrody obejrzały projekcje filmu w 3D. Oczywiście był jeszcze zakup pamiątek. To był niesamowity dzień. Uczniowie szczęśliwi i pełni wrażeń z pamiątkami i własnoręcznie ulepionymi z gliny naczyniami wrócili do szkoły w Łęgajnach i Barczewku.

Jolanta Zarzycka