Zdrowie na talerzu!

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Zdrowie na talerzu!

Do piątku 25 października uczniowie klasy IIIa mieli za zadanie dobrać się w zespoły zadaniowe, ustalić, jaką potrawę w ramach zdrowego odżywiania będą przygotowywać i co będzie im do jej wykonania potrzebne oraz  opracować przepisy potraw. Wszystkie grupy spisały się znakomicie!

Bez problemów, z dużym zapałem w piątek zabrali się do pracy. Trzeba przyznać, że radzili sobie wybornie! Powstawały koktajle, snoofie, kanapeczki, surówki i sałatki owocowe, szaszłyki i owocowo-warzywne kompozycje na talerzu oraz gofry. Jak efektywnie współpracowali trzecioklasiści i w jak dobrych byli przy tej współpracy humorach, pokazują zdjęcia.

Ukoronowaniem pracowitego piątku był szwedzki stół prezentujący wszystkie potrawy oraz zaproszeni na degustację goście. Odwiedziła nas pani Wice Dyrektor Martyna Mrozowska, panie z administracji i panie woźne. Gościom smakowało! Nam też! : ) Zdrowe smakołyki, przygotowane na talerzu dla pani Dyrektor Marzanny Moszczyńskiej również zniknęły ze smakiem. : )

Wiadomo, zdrowie na talerzu to i korzyść, i przyjemność!!!

Iwona Sankowska